Hakkımda

İstanbul’da doğdum. Hacettepe Fizik Müh. mezunuyum. Aynı üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Bilkent’te Yarıiletken fiziği / Nanoteknoloji / Optoelektronik alanında çalışıyorum.

2008’de serbest paraşüte başladım. 2009 – 2011 yılları arasında Ankara Sokak Sanatları Atölyesi’nde pantomim yaptım. 2013’te İsveç – Umeå Üniversitesi’nde Erasmus öğrencisi olarak 6 ay bulundum. Kuantum fiziğini burada öğrendim. Aynı yıl Tübitak’ın düzenlediği Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’nda geliştirdiğim termoelektrik projesi ile 1. aşama ödülünü kazandım. 2015’te lisansı bitirdim.

Açık Bilim başta olmak üzere çeşitli platformlarda popüler bilim yazıları yazdım, yazıyorum. Kendi kurduğum Oveka.net sistesinde serbest konulu (sosyal bilimler ağırlıklı) yazılar yazıyorum. Aynı zamanda Instagram’da @ovekakitap isimli sayfamda beğendiğim, istifade ettiğim, nitelikli bulduğum kitap ve belgeselleri paylaşıyorum.

Çeşitli platformlarda yayınlanmış olan tüm yazılarıma bu site üzerinden derli toplu bir şekilde ulaşabilir ve iletişim menüsü üzerinden yorum, görüş ve önerilerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

02
2010’da üyesi olduğum ASSA (Ankara Sokak Sanatları Atölyesi) topluluğunun bir pantomim gösterisinden..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s